اولین مرکز مدل سازی مهندسی و چاپ سه بعدی معماری (ماکت سازی)، عمران ، مکانیک

مراحل کلی کار عبارتند از:
1- آپلود فایل پروژه توسط کاربر و تکمیل مشخصات تماس
2- صدور پیش فاکتور توسط کارشناسان سایت
3- واریز آنلاین هزینه پروژه توسط کاربر
4- ساخت و ارسال پروژه پرینت سه بعدی شده برای کاربر

برای طراحی سه بعدی می توانید تقریباً از همه نرم افزارهای سه بعدی (Solidworks – Autocad – Catia – Maya – 3ds max و …) استفاده کنید. کافیست پس از طراحی مدل مورد نظرتان، در نرم افزار سه بعدی، خروجی stl. بگیرید. در صورتیکه نرم افزار شما خروجی با این فرمت را پشتیبانی نمی کند می توانید فایل تان را بصورت فایل فشرده (Zip یا Rar) برای ما بفرستید تا ما عملیات تبدیل را انجام دهیم.
فایل های ارسالی باید حتماً با فرمت stl. و یا obj. باشند. این فرمت ها، فرمت های استانداردی برای خروجی نرم افزارهای سه بعدی به حساب می آیند.
ابعاد حداکثری چاپ به صورت یکپارچه 21*21*21 هستند. ولی به دلیل اینکه قطعات ساخته شده در پرینترهای سه بعدی جهت مدلسازی و prototyping استفاده می شوند، برای نمونه های بزرگ می توان طرح مورد نظر را به چند قسمت تبدیل، و پس از پرینت تک تک قطعات، آنها را با چسب به هم متصل نمود. به اینصورت شما می توانید هر ابعادی را توسط پرینتر سه بعدی پرینت کنید.
کافیست تا طرح تان را در نرم افزار سه بعدی به چند قسمت تبدیل کرده و فایلهای آنرا برای ما بفرستید. ما فایلهای قطعات را پرینت کرده و قطعات را برای شما می فرستیم تا آنها را با استفاده از چسب به یکدیگر متصل کنید.
کلیه مراحل کار از جمله آماده شدن و ارسال قطعه از طریق ارسال پیامک و ایمیل به کاربر اطلاع داده می شود. همچنین کاربر می تواند از طریق وارد کردن “کد پیگیری” از قسمت “پیگیری سفارش” سایت، عکسهای قطعه چاپ شده خود را مشاهده کند.
مواد اولیه استفاده شده برای چاپ سه بعدی از جنس پلاستیک های فشرده ABS و PLA است. در موارد خاص، طبق خواست مشتری، می توانیم برای چاپ قطعه از مواد اولیه انعطاف پذیر PVC (با خاصیت ارتجاعی) هم استفاده کنیم.
بله. قطعات چاپ سه بعدی شده توسط مواد اولیه مورد استفاده ما (بخصوص ABS) قابلیت پرداخت، سمباده کاری و رنگ کاری دارند. به این معنی که می توان پس از انجام عملیات چاپ سه بعدی و آماده شدن قطعه، سطح آنرا سمباده کاری نمود یا جاهای مورد نظر را سوراخکاری و حتی قسمت های مختلف آنرا رنگ آمیزی کرد.
استحکام قطعات چاپ شده در حد بسیار زیاد و قابل قبول است به صورتی که حتی می توان از قطعه بعنوان جزئی از یک دستگاه استفاده کرد.