مجتمع سعدی واقع در خیابان سعدی چهار راه دانشسرا روبه روی بانک سپه می باشد . مساحت زمین این مجموعه در حدود 1720 مترمربع بوده که با خریدن و ملحق کردن یک باب منزل مسکونی واقع در ضلع جنوب غربی ملک به مساحت 150 مترمربع به 1870 مترمربع ارتقاء یافته است . مساحتی در حدود 320 مترمربع با تعریض در سه وجه ( سعدی 5 متر ، حسین آباد 2 متر و کوچه پیروز Cm 70 ) از زمین مجموعه کسر می گردد . در 1550 مترمربع باقیمانده ملک سه ساختمان که در نمای معماری یکپارچه و در کاربری و استفاده مجزا تعریف شده اند قرار گرفته اند ، دو بال کناری مجتمع یعنی گلستان و بوستان در هشت طبقه با کاربری اداری ، تجاری و ساختمان اصلی برج سعدی در دوازده طبقه با کاربری مسکونی که دو طبقه زیرزمین هر سه ساختمان به پارکینگ ، انباری و مشاعات اختصاص داده شده طبقه همکف آنها تجاری و بقیه طبقات طبق کاربری تعریف گردیده اند .

در طراحی مجموعه فوق به عناصر نور ، فضاهای مفید با توجه به کاربری ها ، مشاعات مورد نیاز ، جداسازی فضاهای عمومی و خصوصی ؛ طراحی نمای متناسب با نوع بافت و شرایط محیطی و استفاده از مصالح جدید دقت شده ، از نظر سازه با الگو گرفتن از سقفهای کامپوزیت و سبک سازی سازه و ایجاد تغییرات و هماهنگ کردن این سیستم با اسکلت بتنی بار مرده و نیروی زلزله را به نحو چشمگیر کاهش داده و ضریب ایمنی تا حد زیادی افزایش پیدا کرده است . در مورد تاسیسات الکتریکی و مکانیکی تلاش شده تا از جدیدترین تکنولوژی و مصالح موجود در کشور استفاده شده و کلیه پیش بینی های لازم جهت استفاده بهتر انجام شود که البته بصورت مجزا در اطلاعات مربوط به اجزاء ساختمان آورده شده است .

مشخصات معماری :
در طراحی معماری ساختمان به رعایت تقدم فازهای مختلف طراحی و هماهنگی با سایر بخشهای سازه ای و تاسیساتی دقت شده و طراحی نما و حجم با توجه به بافت منطقه و موقعیت زمین و کاربری آن و همچنین رعایت ضوابط شهرسازی صورت گرفته است استفاده از پانهای 3D در دیواره های خارجی که هم از نظر اتصال به اسکلت و استحکام قابل قبول و مورد تایید می باشد و هم از نظر سبکی و عایق حرارت و

رطوبت مناسب می باشد . به کار بردن تیغه های سبک برای دیوارهای نازک داخلی و در نهایت کاهش وزن ساختمان برای کم کردن نیروی زلزله ، استفاده از پنجره های دوجداره ، رعایت عایق کاری حرارتی در دیوارها ، بام و تلاش در هماهنگ سازی و تناسب اجزاء و مصالح مختلف از نکات مورد بوده است .
کلیه دیوارهای زیرزمینها علاوه بر بتنی بودن و با ضخامت cm 30 کاملا در دو طبقه عایق کاری رطوبتی شده اند . برای بلوکهای اداری هر کدام یک دستگاه آسانسور 6 نفره با قدرت موتور بالاتر و برای بلوک مسکونی دو دستگاه آسانسور 10 نفره در نظر گرفته شده است که می توان از آنها به عنوان آسانسور حمل بار هم استفاده نمود .
طراحی شوت زباله در قسمت راه پله و دور از دید عموم است ، و راه پله با نورگیر و فضای مناسب از نظر حرکت و گردش میباشد ، طراحی فضای ورودی و راه پله و در نظر گرفتن سرایداری مجزا با امکانات کامل و در نقطه ای که به حیاط و پارکینگ و ورودی ها تسلط داشته باشد .
طراحی اتاقهای خواب و مبلمان منزل با در نظر گرفتن ابعاد مورد نیاز و استاندارد میباشد و طراحی کابینتها نیز برای بهترین استفاده از فضای در دسترس صورت گرفته ، کلیه واحدها دارای کمد به اندازه کافی می باشند . و کلیه اتاق خوابها و هال و پذیرایی از نور طبیعی بهره مند هستند .
برای کلیه واحدها مشاعات مورد نیاز از قبیل پارکینگ سرپوشیده مجزا و بدون مزاحم و انباری و فضاهای دسترسی در نظر گرفته شده و مساحتی در حدود 500 مترمربع بصورت حیاط اختصاصی برای بلوک مسکونی پیش بینی شده است . که طراحی فضای بازی بچه ها و محیطی آرام برای مجموعه را به ارمغان خواهد آورد . در واقع واحدهای مسکونی دارای مشاعاتی حدود 50% مساحت خالص واحدشان خواهند بود .
کلیه کارهای معماری با استفاده از تجارت چندین ساله در زمینه ساخت و عرضه آپارتمان در نقاط مختلف کشور میباشد و در کلیه مراحل با تیم طراحی و مشاور هماهنگی های لازم انجام پذیرفته است .
مشخصات سازه ای :
بارهای طراحی سازه با توجه به نوع مصالح و نوع سقف در نظر گرفته شده است و کل سازه بوسیله دو نرم افزار تخصصی جداگانه طراحی و نتایج با هم مقایسه گردیده است و در نقاط بخصوصی نیز نتایج با روش دستی کنترل گردیده است . در قسمت طراحی اعضا برای بارهای جانبی و زلزله ، مقدار بار زلزله بیشتر

از حد مشخص شده در آیین نامه فرض شده و در مقاطع مختلف ضریب اطمینانهای کافی به کل اجزا تعلق گرفته است بعد از آنالیز و طراحی کلی مشخصات عمومی سازه بدین قرار می باشد .

مشخصات عمومی سازه :
اسکلت مجتمع بتنی ، پی گسترده به ضخامت 70 تا 100 سانتیمتر ، سیستم سقف کامپوزیت ، دارای دیوار برشی در دو جهت ، دیوار حائل بتنی در دو طبقه زیرزمین پلکان ها سیستم کامپوزیت ، استفاده از آرماتورهای با مقاومت بالا از نوع A-3 استفاده از آخرین ضوابط آیین نامه آمریکا ، استفاده از بتن با مقاومت بالا رده و بیشتر ، استفاده از الیاف پلی پروپیلن در بتن جهت شکل پذیری بیشتر ، استفاده از جوش مناسب در قطعات فلزی بکار برده شده انجام آزمایش از کلیه بتن ریزی ها و مطابق با مشخصات فنی ، رعایت کلیه آیین نامه های ایران در تمامی بخش سازه ای پروژه انجام شده است .
سیستم قالب بندی در سازه مورد نظر فلزی بوده ، و از لقمه های مخصوص پلاستیکی برای رعایت پوشش ها استفاده شده است . کلیه بتنهای ریخته شده با مواد افزودنی بوده و تلاش شده تا کلیه موارد و ضوابط مربوط به ساخت ، ریختن و عمل آوری برای آنها به دقت انجام شود ، از مواد تشکیل دهنده بتن بارها آزمایش به عمل آمد و در هر مرتبه بتن ریزی نیز نمونه گیری انجام شده و جواب آزمایشها موجود می باشد.
در زمان اجرا به رو اداری های مجاز اجزا ، اجرای پلیت در قسمتهای بتنی جهت استفاده های بعدی ، انجام کرم بندی سقف قبل از بتن ریزی در کلیه طبقات و رعایت دقیق ضخامت دال ها ، کارگذاری محل لوله ها و داکت های تاسیساتی قبل از بتن ریزی جهت جلوگیری از تخریب های بعدی و کلیه مواردی که سرعت و کیفیت کار را بالا می برد . درزهای اجرایی و سازه ای در بلوکهای کنار هم و با ساختمانهای مجاور کاملا رعایت شده است .

تاسیسات مکانیکی :
همانطور که می دانیم تاسیسات مکانیکی قلب یک ساختمان بوده و در اکثر موارد مشکلات تاسیساتی مشخص کننده کیفیت یک ساختمان خواهد بود .
سیستم گرمایش در ساختمان های اداری بصورت شوفاژ با پکیج می باشد .
سیستم سرمایش با استفاده از کولرهای گازی پانلی در هر قسمت ( Split unit ) نیاز مصرف کننده را برطرف خواهد کرد .
در ساختمان مسکونی گرمایش بوسیله موتورخانه مرکزی و شوفاژ میباشد که طراحی آن بصورت دو واحد جداگانه و موازی هم بوده تا در موقع خرابی و مشکل کل سیستم دچار مشکل نشود و سیستم سرمایش ساختمان کولر آبی می باشد که جای آنها در تراسها در نظر گرفته شده تا در دسترس هر واحد بوده و دسترسی به آن آسان باشد .
در کلیه طبقات سیستم اعلام و اطفاء حریق تعبیه گردیده است و در کل مجموعه عبور لوله های تاسیسات از طریق داکتهای مخصوص و از قبل طراحی و اجرا شده می باشد و در ساختمان مسکونی داکت تاسیساتی اصلی بصورت نفر رو بوده تا در صورت بروز مشکل قابل دسترسی باشد . همچنین تنظیم و کنترل سیستم آب سرد و گرم و شوفاژ هر واحد بصورت جداگانه در اختیار همان واحد خواهد بود .
در همه سرویس ها و آشپزخانه سیستم هواکش و تهویه هوا در نظر گرفته شده است . در موتورخانه هر مجموعه منبع آب ذخیره به اندازه ظرفیت مورد نیاز تعبیه شده که سیستمی مشخص فشار آب را در طبقات کنترل خواهد کرد . همچنین منبع جداگانه آب جهت سیستم اطفا حریق در موتورخانه در نظر گرفته شده است .
کل لوله کشی ساختمان بدلیل وجود سقف کاذب از زیر سقف عبور داده شده و عملا عملکرد روکار را دارد به همین خاطر مشکلات ناشی از پوسیدگی و شکستگی و … رخ نخواهد داد . و در صورت هر گونه مشکل نیز بدلیل دسترسی آسان قابل تعمیر می باشد .
کلیه رادیاتورها دارای شیرهای ترموستاتیک و تنظیم می باشند و سیستم تاسیسات با توجه به دیوارها و جداره های عایق و پنجره های دو جداره طراحی شده است .

تاسیسات الکتریکی و برقی :
طراحی تاسیسات برقی براساس نیازهای استاندارد کل مجتمع با توجه به کاربری خاص هر بلوک انجام گرفته و کلیه مصارف برقی و ماکزیمم بارهای مصرفی در طراحی سیمها و کابلها در نظر گرفته شده است . بجز طراحی تابلو برق اصلی برای هر بلوک و عبور کابلهای اصلی از داخل داکت مخصوص در هر واحد یک جعبه فیوز اختصاص قرار دارد که کنترل کلیه بخشها را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد .
تلاش خواهد شد تا در استفاده از کلیه مصالح از بهترین نوع موجود در بازار و با نشان استاندارد استفاده شود . سیستم هر سه ساختمان دارای ارت بوده و سیم کشی نیز بر این اساس صورت گرفته است و هر ساختمان دارای چاره ارت مجزا میباشند و به طبع برج سعدی بدلیل بلندتر بودن دارای سیستم صاعقه گیر نیز خواهد بود .
کلیه واحدها دارای سیستم اعلام حریق در نقاط حساس می باشند . و در قسمت راه پله و پارکینگها دوربین مداربسته استفاده می شود که کنترل آن در سرایداری خواهد بود . نور در پارکینگها با توجه به نیاز و بطور اتوماتیک کنترل خواهند شد . برق مشاعات و راه پله ها بصورت تایمر دار می باشد . کلیه واحدها دارای آیفن تصویری و همچنین درب پارکینگ کنترلی خواهند بود .
سیستم آنتن مرکزی با سیم کشی جداگانه برای واحدها و در نظر گرفتن سیم دو زوج برای پوشش 2 خط تلفن در واحدهای مسکونی و چهار زوج ( پوشش چهار خط تلفن ) در واحدهای اداری و همچنین در نظر گرفتن دزدگیر در واحدهای اداری از دیگر کارها انجام شده می باشد . سیستم کامپیوتر مرکزی (UPS ) و در دسترس بودن و محل مناسب برای کلیدها و پریزها از نکات در نظر گرفته شده می باشد .

مشخصات اختصاصی واحد اداری شماره 6 ( مجتمع بوستان ) ( بلوک C ) :
سازه :
1) فونداسیون گستره
2) اسکلت بتنی در 8 طبقه
3) سقف کامپوزیت
4) دو طبقه دیوار حائل بتنی تا روی زمین
5) دو عدد دیوار برشی در جهت شرقی – غربی و در جهت شمالی – جنوبی بصورت قاب خمشی .
6) سیستم راه پله فنری با دال بتنی .
7) استفاده از میلگردهای با مقاومت بالا ( A-3 )
8) استفاده از بتن های با رده مقاومتی C35 و بالاتر .

معماری :
1) دیوارهای بیرونی 3D panel از نوع عایق حرارتی استاندارد .
2) دیوارهای داخلی تیغه های سبک
3) پنجره ها دو جداره
4) دارای پارکینگ اختصاصی سرپوشیده 1 عدد
5) انباری جداگانه حداقل 5/1 مترمربع
6) آسانسور 6 نفره با تابلوی 3VF

7) درب ورودی ضد سقف
8) دربهای داخلی از بهترین نوع
9) کابینت آشپزخانه تا سقف 500 هزار تومان
10) کف پله ها از سنگ درجه یک و دیواره راه پله تا سقف سنگ
11) کف واحد از سنگ یا سرامیک درجه 1 ایرانی .

12) قرنیزها از نوع سنگ و سرامیک کف .
13) کاشی و سرامیک ها از نوع درجه یک ایرانی
14) بدون حق استفاده از حیاط بلوک مسکونی
15) دستگیره های درب همگی از نوع درجه یک
16) سقف های سرویسها و آشپزخانه از نوع PVC قابل دسترسی
17) تعبیه گاو صندوق در هر واحد در صورت درخواست با هزینه مشتری
18) دارای صندوق پستی جداگانه

تاسیسات مکانیکی :
1) گرمایش دستگاه پکیچ با شوفاژ از نوع درجه 1
2) سرمایش کولر گازی پانلی ( اسپلیت یونیت ) با نصب
3) لوله ها و سیستم فاضلاب پوش فیت و رعایت دقیق کلیه استانداردهای اجرا و نصب و ضمانتنامه
4) لوله کشی سرد و گرم و شوفاژ از نوع سوپرپایپ با رعایت کلیه استانداردهای اجرا و نصب و ضمانتنامه
5) کلیه رادیاتورها دارای شیرهای ترموستاتیک
6) عبور کلیه تاسیسات از زیرسقف
7) لوله کشی گاز جداگانه با کنتور مجزا
8) کنتور آب مشترک برای واحد با منبع تحت فشار آب برای طبقات
9) کپسول آتش نشانی در پارکینگ و سیستم اعلام حریق
10) شیر آلات همگی شیبه
11) وسایل و سرویسهای بهداشتی از نوع چینی کرد درجه 1
12) عایق کاری تمامی لوله های آب گرم .
13) نصب شیر آلات اختصاصی برای کنترل کلیه سیستم تاسیساتی هر واحد

تاسیسات برقی :
1) کلیه سیمها و قطعات با بالاترین استاندارد .
2) دارای سیم کشی و سیستم ارت جداگانه
3) آنتن مرکزی
4) سیستم کامپیوتر مرکزی ups ( از نظر سیم کشی و تعبیه مکان )
5) دارای سیستم دزدگیر ( از نظر تعبیه لوله و مکان لازمه )
6) کنتورهای برق جداگانه در تابلو برق مرکزی
7) تابلوی کوچک برق اختصاصی برای هر واحد برای کنترل نقاط مختلف واحد در داخل واحد …
8) پریزها و کلیدها فیوزها همه از نوع درجه 1 و تا حد امکان ارت دار .
9) دارای سیستم اعلام حریق
10) آیفن تصویری