زمین ورزش | گزمن دو یارزا بلاش

گزمن دو یارزا بلاش زمین ورزش جالبی‌ را برای مدرسه‌ای در زاراگوزای اسپانیا طرّاحی کرده است. مشکل زمین  قبلی‌ این بود که دانش آموزان در هنگام ورود یا خروج از مدرسه با رد شدن از میان زمین ورزش تمرین‌ها را ناگزیر مختل می‌‌نمودند. زمین جدید که از سطح زمین به اندازه یک طبقه فاصله…

 

 

گزمن دو یارزا بلاش  زمین ورزش جالبی‌ را برای مدرسه‌ای در زاراگوزای اسپانیا طرّاحی کرده است. مشکل زمین  قبلی‌ این بود که دانش آموزان در هنگام ورود یا خروج از مدرسه با رد شدن از میان زمین ورزش تمرین‌ها را ناگزیر مختل می‌‌نمودند. زمین جدید که از سطح زمین به اندازه یک طبقه فاصله گرفته و گویی از زمین بلند شده فضایی را در قسمت زیرین خود ایجاد کرده که تردد را روان و جدا از فعالیت‌های زمین ورزش می‌کند. با قرارگیری بر پایه‌های بتنی‌ سطح زیر زمین ورزش علاوه بر یک ورودی وسیع به عنوان زمین بازی نیز عمل می‌کند.

یارزا بلاش که از مدیران گروه معماری (J1 Architects ) می‌‌باشد به درخواست کارفرما ملزم بود تا این پروژه را در طول ۶ هفته تعطیلات تابستانی طراحی و اجرا نماید. بدین منظور وی از ساختار بتنی‌ پیش ساخته استفاده کرد تا اجرای عان در عرض چند روز امکان پذیر شود.

دور تا دور زمین با دو لایه توری فلزی (استیل) محاصره شده. این دیوارها در قسمته بالای خود شکل منحنی به خود میگیرند تا از خارج شدن توپ از زمین خود داری کنند. زمین در دله جعبه‌هایی‌ از جنس کور‌تن‌ استیل (cor-ten steel) قرار گرفته که گیاهان خودرو در آنها رشد میکنند.

کودکان و دانش آموزان این مدرسه به این زمین جدید لقب “نهنگ” داده اند.

این زمین در سپتامبر ۲۰۱۲ با مساحت ۳۵۰ متر مربع و با بودجهٔ ۲۹۰،۰۰۰ یورو به اتمام رسید.
www.architecthouse.ir

www.architecthouse.ir

www.architecthouse.ir

www.architecthouse.ir

وب سایت خانه معمار