خانه ای با عرض ۲/۳ متر

استودیو معماری آلما- ناک در زمینی با عرض ۲/۳ متر که در قدیم ورودی استبل دو خانه مجاورش بوده است، آپارتمانی مسکونی طراحی کرده است. این ساختمان در …..

 

ImageProxy

استودیو معماری آلما- ناک در زمینی با عرض ۲/۳ متر که در قدیم ورودی استبل دو خانه مجاورش بوده است، آپارتمانی مسکونی طراحی کرده است. این ساختمان در محله ای در جنوب لندن واقع شده است. برای این ساختمان با عرض به این کمی  این تهدید وجود دارد که فضاهای داخلی اش نور کمی داشته باشند، اما طراح با استفاده از سقف شیبدار و پنجره های سقفی این مشکل را حل کرده است.

با عرضی به این کمی و عمقی به این زیادی این ساختمان می توانست محل ترسناکی باشد، این مشکل با نور زیادی که به داخل هدایت می شود حل شده است، اتاق هایی دلباز و سرشار از نور.

معمار خانه را در ارتفاع گسترش داده است، سپس با اضافه کردن پنجره هایی سقف نور آسمان را به درون آورده است. این عقب نشستن هر طبقه نسبت به طبقه زیرین اجازه داده است که هر طبقه فضای نشیمنی اختصاصی برای خودش داشته باشد.

طبقه همکف شامل فضای نشیمن است و آشپزخانه، طبقه اول شامل دو اتاق خواب است با سرویس بهداشتی و رختکن و نهایتا فضای نشیمن، طبقه دوم شامل اتاق مطالعه است و یک اتاق خواب اضافی.

خطوط کف امتداد می یابند و به شیروانی قایم می شوند درست در همان نقطه ای که پنجره های سقفی قرار گرفته اند. این اتفاق کمک نموده تا در اتاق خواب گنجه ای در بالای سر تخت ایجاد نموده است.

در نما سازی معمار از لوح های سنگی تیره استفاده نموده است و تلاش کرده تا با همان لوح ها  دیوارهای عمودی  را نیز پوشش دهد درست در ادامه سقف.

dezeen_Slim-House-by-Almanac_3adezeen_Slim-House-by-Almanac_4

dezeen_Slim-House-by-Almanac_5a

dezeen_Slim-House-by-Almanac_7a

dezeen_Slim-House-by-Almanac_8b

dezeen_Slim-House-by-Almanac_9

dezeen_Slim-House-by-Almanac_10

dezeen_Slim-House-by-Almanac_11

dezeen_Slim-House-by-Almanac_13

dezeen_Slim-House-by-Almanac_14

dezeen_Slim-House-by-Almanac_15

dezeen_Slim-House-by-Almanac_16

dezeen_Slim-House-by-Almanac_17

dezeen_Slim-House-by-Almanac_18

dezeen_Slim-House-by-Almanac_19

dezeen_Slim-House-by-Almanac_20

dezeen_Slim-House-by-Almanac_21

dezeen_Slim-House-by-Almanac_28_1000dezeen_Slim-House-by-Almanac_29_1000

dezeen_Slim-House-by-Almanac_a

dezeen_Slim-House-by-Almanac_b_1000