TWISTED HOUSE

خانه ای پیچ دار

در یک منطقه روستایی آلمان ویلایی مدرن با یک پیچ و تاب زیبا طراحی و اجرا شده است . استراکچر درونی ساختمان را …..

در یک منطقه روستایی  آلمان  ویلایی مدرن با یک پیچ و تاب زیبا طراحی و اجرا شده است . استراکچر درونی ساختمان را یک پلکان زیبای چرخان تشکیل می دهد. زوایای مناظر اطراف و پله های محوطه ساختمان  در تضاد کامل با قوس ها و انحنا های ساختمان است.

فرم اسپیرال شکل ساختمان که از بتن ساخته شده کمک می کند تا بارها و نیروهای وارد به آن تعدیل شود. سقف و اسلب های آن تنها توسط ۴ المان حمایت می شوند: شفت آسانسور- دو ستون اصلی- و یک ستون داخلی. از طریق دهانه های عریض فضاهای آزادی خلق شده اند که چهارگوشه ساختمان را از قید ستون ها رها کرده اند.

شیشه قدی که در کنج ویلا رو به تاکستان های شمال و غرب  باز شده – در فضای ناهار خوری-  همچون قابی مناظر اطراف را در بر گرفته است. با پنل های کشویی این کنج از ساختمان می تواند کاملا به خارج ملحق شود. بازشوهای دیگری نیز در طبقه دوم و در اتاق خواب اصلی قرار دارد.

درون ویلا اختصاص پیدا کرده است به فضاهای متفاوتی با کیفیت های فضایی متفاوت، شیشه هایی که در کنج ها قرار دارند کمک می کنند تا نور روز در ساعات مختلف به درون بیاید و به عمق فضا نفوذ کند.

در قلب این جریان نور و سازه شناور و در تضاد با آنها یک اتاق تاریک چند منظوره، اتاقی برای موسیقی، نصب نماد های شکار و . . . طراحی شده است. سقف و دیوارهای این اتاق از چوب تیره با خواص اکوستیک پوشیده شده است.

فرم سقف و حجم ویلا پاسخی است منطقی به زمین، شیب آن و به طور کلی مناظر اطراف، جایی که ساختمان در آن واقع شده است.

طراح: UNStudio