پیروی از مد در طراحی داخلی خانه کار آسانی نیست چون نمی توان تمام وسایل خانه را هر سال تغییر داد و شاید به همین خاطر است که هنگام صحبت از مد در دکوراسیون داخلی دهه های مختلف مورد بحث قرار می گیرند. با این حال برخی از طراحان داخلی هر ساله سبک هاف طرح ها و رنگ های جدیدی را به عنوان طرح های برتر انتخاب میکنند و پیشنهاداتی را برای سال پیش رو ارایه می دهند. اگرچه تبعیت از این طرح ها به طور کامل ممکن نیست اما اگر در حال تغییر وسایل خانه هستید یا صارار دارید حتما بر اساس مد وسایل و ملزومات خانه خود را تغییر دهید این نکات پیشنهادی طراحان داخلی به شماست.

اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که در انتخاب وسایل خود از مد تبعیت میکنید بد نیست بدانسد که بیشتر طراحان داخلی رنگ سبز زمردی را به عنوان رنگ سال ۲۰۱۳ انتخاب کرده اند و این رنگ در میان طراحی های جدید بیش از هر رنگی به چشم میخورد.

البته استفاده از تناژهای مختلف این رنگ از سبز روشن و سبز-آبی گرفته تا زیتونی و کله اردکی هم در این میان جایگاه ویژه ای دارد.

برخی از طراحان داخلی هم رنگ زرد روشن لیمونادی را به عنوان رنگ سال انتخاب کرده اند.

دیوارها در دکوراسیونی با مد سال جدید بیشترین بار تزیینات خانه را به دوش میکشند. اگر می خواهید تابع مد باشید فکری به حال دیوارها بکنید. از استفاده از پارچه های جیر و مخمل گرفته تا پوشاندن دیوارها با سنگ و کاشی های کوچک شیشه ای و کریستالی و … طراحان مد در سال جدیدی پیشنهاد میکنند دیوارهای خانه را به یک شاهکار هنری تبدیل کنید.

دوست دارید پرده، رومبلی، کاغذ دیواری یا حتی پارچه کوسن های خانه را نونوار کرده و آن را مطابق آخرین مد سال انتخاب کنید؟ پس با پارچه های ساده خداحافظی کرده و پارچه های گل دار، راه راه یا با طرح های هندسی و پارچه هایی باطرح های حیوانات و طرح های آفریقایی را جایگزین مدل های قدیمی کنید.

اگر میخواهید آشپزخانه ای با مد ۲۰۱۳ داشته باشید بهتر است دیوار بین کابینت ها را با کاشی های شیشه ای یا شیشه های یک تکه جایگزین کنید.

اکسسوری های شیشه ای، سرامیکیف نقره ای و رنگارنگ در دکوراسیون خانه ای مد روز جایی ندارد. اگر میخواهید اکسسوری های خانه را به روز کنید از قاب آینه گرفته تا مجسمه ها همه را از عناصر برنجی انتخاب کنید تا در فضای سبز زمردی خانه شما بیشتر بدرخشد.

برداشت از : ماهنامه منزل – شماره ۵۹