بازسازی کتابخانه مرکزی

کتابخانه مرکزی که توسط کاس گیلبرت طرّاحی شده، در هسته شهری سن لوئی قرار گرفته است و از سال ۱۹۱۲ به عنوان یک نشانه‌ شهری محسوب می‌‌شود که به شهروندان دسترسی‌ رایگان به علم و اطلاعات گوناگون می‌‌دهد. با نزدیک شدن به سالگرد ۱۰۰ سالگی این بنا دست اندر کارانش نه تنها به بازسازی‌اش فکر کردند…

کتابخانه مرکزی که توسط کاس گیلبرت طرّاحی شده، در هسته شهری سن لوئی قرار گرفته است و از سال ۱۹۱۲ به عنوان یک نشانه‌ شهری محسوب می‌‌شود که به شهروندان دسترسی‌ رایگان به علم و اطلاعات گوناگون می‌‌دهد. با نزدیک شدن به سالگرد ۱۰۰ سالگی این بنا دست اندر کارانش نه تنها به بازسازی‌اش فکر کردند بلکه پیشنهاد طرحی را دادند که با افزایش دسترسی عمومی‌  به مدرن شدن هر چه بیشتر این فضا در قرن ۲۱ کمک کند و جایگاه این ساختمان را به عنوان یک گنجینهٔ فرهنگی‌ تثبیت نماید.

ساختمان قدیمی‌ این کتابخانه مرکزی پلکانی از جنس گرانیت دارد که بازدید کنندگان را تا لابی اصلی‌ ورودی که طاق بلندی دارد بالا می‌‌برد. سبک قسمت شمالی ساختمان از بقیه بنا که سبک رنسانسی دارد فاصله گرفته و با پنجرههای قدی با عرض کم نور تبیی‌ را به فضای داخل می‌کشاند. اسکلت فلزی مستقل از سزهٔ ساختمان که برای نگهداری از کلکسیون‌های گوناگون کتاب به کار می‌‌رود همچون بنایی در دل بنای دیگر است که آن نیز نیاز به بازسازی داشت. و حل یک اتریوم مرکزی چند طبقه به دعوت کنندگی این فضا می‌‌افزاید.    طبقات بالاتر که در دل پوسته‌ای شیشه‌ای قرار دارند محل قرارگیری طبقات متراکم کتاب می‌‌باشند.

بازسازی این بنا در ساله ۲۰۱۲ به اتمام رسید.

housearchitect.ir

a14d7169

b63dd0c9

d5f88cce

d6c03969

d0705969

f4c30f20

7a37c335

8cd4df43

9db08194

18e09088

827db76e

b4bcce9d