نعمت الله بخشی عضو کمیته برگزاری مسابقات ملی بتن در این زمینه توضیح داد: این مسابقات هر ساله در دو گرایش بتن سبک سازه ای و بتن سبک غیر سازه ای برگزار می شود که در دوره هفتم مسابقات گرایش جدید بتن سبز(بتن سازگار با محیط زیست) اضافه شده است. هفتمین دوره مسابقات ملی بتن در بهار ۹۳ به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.

بخشی با بیان اینکه دانشگاهیان سراسر کشور می توانند در مسابقات ملی بتن شرکت کنند، افزود: مهلت ثبت نام برای شرکت در این مسابقه تا روز ۲۲ بهمن ماه تعیین شده بود که بنا داریم این مهلت را تا ۳۰ بهمن ماه تمدید کنیم. وی خاطرنشان کرد: هفتمین دوره مسابقات ملی بتن، اواخر فروردین ماه تا اوایل اردیبهشت ماه سال ۹۳ به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دو مرحله برگزار می شود که مرحله نخست آن مربوط به ساخت نمونه ها توسط دانشجویان در دانشگاه ها است.

بخشی درباره مرحله نخست مسابقات ملی بتن توضیح داد: در این مرحله که اسفندماه سال جاری برگزار می شود دانشجویان نمونه های ساخته شده خود را به هیات داوران دانشگاه صنعتی امیرکبیر ارسال می کنند تا نمونه ها توسط داوران مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. وی اضافه کرد: پس از داوری نمونه های ارسالی، از هر سه گرایش بتن سبک سازه ای و بتن سبک غیر سازه ای و بتن سبز(بتن سازگار با محیط زیست)، ۱۲ تیم انتخاب شده و به مرحله دوم راه می یابند.

عضو کمیته برگزاری مسابقات ملی بتن عنوان کرد: مرحله دوم این مسابقات شامل ساخت بتن توسط دانشجویان در زمان برگزاری مسابقه است که از اواخر فروردین ماه آغاز می شود و بتن ها برای انتخاب نفرات برگزیده در اوایل اردیبهشت ماه توسط داوران آزمایش می شوند.